Izvor: RTS, 04.Nov.2023, 21:03

Звезда тешком муком савладала Радник, гол Канге какав се ретко виђа

Фудбалери Црвене звезде остварили су тријумф у 14. колу Суперлиге Србије, пошто су на стадиону "Рајко Митић", теже него што се очекивало, савладали Радник из Сурдулице 3:1. Мијатовић, Спајић и Канга са беле тачке стрелци за црвено-беле, Томашевић ублажио пораз фењераша. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Звезда изједначила светски рекорд Реала са 121 утакмицом без пораза у првенству на домаћем терену. Црвено-беле у уторак очекује дуел четвртог кола Лиге шампиона, у Београд стиже немачки Лајпциг.
После ремија са ТСЦ-ом који је изазвао револт навијача, Црвена звезда се вратила на победнички колосек тријумфом над Радником из Сурдулице 2:1.

Није Звезда блистала на овом мечу, али је била довољно добра да оствари победу против последњепласиране екипе у шампионату.
Звезда је победом над екипом из Сурдулице изједначила светски рекорд Реала са 121 утакмицом без пораза у првенству на домаћем терену.
Прво полувреме на стадиону "Рајко Митић" протекло је у нападима домаће екипе, а једини гол у том делу игре постигао је млади Јован Мијатовић у 19. минуту, после асистенције Мирка Иванића.
Екипа барака Бахара и у другом полувремену наставила је са офанзивном игром, што је донело резултат у 54. минуту, када је Урош Спајић искористио центаршут Кангве и главом погодио мрежу голмана Ранђеловића.
Тек тада се Радник донекле отворио и кренуо ка голу српског шампиона, а Немања Томашевић је у 70. минуту смањио резултат на 2:1 и унео немир међу црвено-беле.
Имала је Звезда у завршници меча неколико добрих акција, али се млади Недељковић и Осман Букари нису најбоље снашли у казненом простору противника.
У 89. минуту у казненом простору Радника оборен је Владимир Лучић, а Гелор Канга је уз много среће савладао Ранђеловића, који је удбранио ударац Габонца, али је лопта добила чудан ефе и прешла преко гол-линије.
Црвено-бели су остварили циљ - освојили су нова три бода којом су пришли водећем Партизану на само три бода минуса и у добром расположењу очекују дуел са Лајпцигом у Лиги шампиона.
Меч између Црвене звезде и Лајпцига на програму је у уторак од 21.00 час у Београду, а директан пренос је на Првом птограму РТС-а.