Izvor: RTS, 04.Nov.2023, 18:47

Лајпциг поражен у Мајнцу пред дуел са Звездом, Леверкузен чува прво место

Фудбалери Лајпцига изгубили су у Мајнцу 2:0, у утакмици 10. кола Бундеслиге и у лошем расположењу долазе у Београд на дуел Лиге шампиона са Црвеном звездом. Новом победом Леверкузен задржао прво место на табели.
После осам утакмица без пораза у Бундеслиги, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << дошло је време да Лајпциг изгуби - и то у најбољем могућем тренутку, пред гостовање код Црвене звезде у оквиру Лиге шампиона.
Екипа Марка Розеа поражена је у Мајнцу 2:0, а голове за домаћу екипу постигли су Корејац Ли и Луксембуржанин Бареиро у другом полувремену утакмице.
Лајпциг је ипак задржао пето место на табели Бундеслиге, док је Мајнц првом победом у сезони побегао са зачења
Водећа позиција у Бундеслиги је резервисана за Леверкузен, који је у 10. колу као гост савладао екипу Хофенхајма 3:2.
"Аспиринџије" су на полувремену имале два гола предности, погоцима Вирца и Грималда, али је домаћин у наставку стигао до изједначења за само три минута преко Стаха и Вегхорста.
Победу екипи Ћабија Алонса донео је Грималдо у 70. минуту меча.
Ајнтрахт је у Берлину савладао екипу Униона 3:0, док није било победника у дуелима између Фрајбурга и Менхенгладбаха (3:3) и Келна и Аугсбурга 1:1.
Од 18.30 у великом дербију састају се Дортмунд и Бајерн.