Izvor: RTS, 30.Okt.2023, 20:47

Ђере у другом колу париског Мастерса после преокрета и велике борбе

Ласло Ђере савладао је Луку ван Аша са 2:1 у сетовима (6:7, 6:4, 6:4) и пласирао се у друго коло Мастерса у Паризу.
После борбе која је трајала више од два и по сата, али и преокрета, Ласло Ђере је савладао Француза Луку ван Аша са 2:1 у сетовима и пласирао се >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << у друго коло Мастерса у Паризу.
Српски тенисер је одиграо изузетно неизвестан дуел са домаћим тенисером и успео је да се врати после губитка првог сета.
Ђере је први дошао до брејка на мечу, али му је Ван Аш узвратио када је српски тенисер сервира за меч при резултату 5:4. Ушло се у тај-брејк, у којем је Француз имао више концентрације - 8:6.
У наредном сету, Ван Аш је први стигао до брејка, повео 3:0, али је Ђере везао два брејка, освојио пет гемова у низу и резултатом 6:4 дошао до изједначења у сетовима.
У одлучујућем делу игре Ђере је направио једини брејк у деветом гему и у наредном искористио прву меч лопту за пласман у друго коло Париза.
Ђере ће у другом колу играти против руског тенисера Карена Хачанова, који је са 2:0 у сетовима био бољи од Аустралијанца Макса Парсела.
У уторак свој наступ почињу Миомир Кецмановић и Душан Лајовић, док Новак Ђоковић, као први носилац на турниру, такмичење почиње у другом колу.
Мастерс у Паризу игра се за наградни фонд од 5.779.335 евра.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.