Izvor: RTS, 28.Okt.2023, 21:09

Топић промашио победу Меге, Будућност умало "жртва" нове сензације

Кошаркаши Будућности славили су 73:71 над Мегом у петом колу АБА лиге одиграном у "Морачи".
Млада екипа Меге била је близу новог изненађења, пошто су екипу која је по снази састава готово сигуран учесник доигравања АБА лиге довела до последњег минута >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << у ситуацију да страхује за победу на свом терену.
Будућност је имала максималну предност 45:31 на старту друге деонице, али су гости успели да се врате у меч, чак и да дођу до вођства 68:67 на два и по минута до краја. На 39 секунди до краја Плавшић је једним погођеним пеналом поставио егал 71:71, а Мекинли Рајт је био сигуран оба пута за Будућност. Никола Топић се одлучио да преузме одговорност, упутио је шут за три на 10 секунди до краја за победу, али је промашио.
Најистакнутији појединац на утакмици био је играч Будућности Јоан Маконду са 18 поена и 14 скокова. Мекинли Рајт га је пратио са 13 поена. Урош Плавшић је код Меге уписао дабл-дабл 13 поена и 10 скокова. Андрија Јелавић је стао на 12 поена, Никола Ђуришић на 11, а Омер Иљасоглу на 10 поена. Топић је био близу дабл-дабла са девет поена и девет асистенција.
Будућност одржава перфектан скор после пет кола, док Мега уписује трећи пораз. У наредном колу црногорски тим гостује код Црвене звезде, а Мега на свом терену дочекује Задар.