Izvor: RTS, 28.Okt.2023, 06:15

Јокић донео тријумф Денверу против Мемфиса, Богдановић одличан у поразу Атланте од Никса

Кошаркаши Денвер нагетса савладали су на гостовању екипу Мемфис гризлиса 108:104. Никола Јокић уписао је дабл-дабл учинак са 22 поена и 12 скокова. Атланта је поражена од Њујорк никса 126:120, а Богдан Богдановић је забележио 16 поена.
Нагетси су уписали >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << други тријумф у новој сезони НБА лиге, Јокићу су недостајале три асистенције за нови трипл-дабл учинак.

Екипа коју с клупе предводи Мајкл Мелоун добро је отворила сусрет против Мемфиса. Током већег дела првог полувремена Нагетси су имали предности, а пре паузе резултат је био 61:56 у корист гостујућег тима.
Нападе је углавном предводио Џамал Мари, а Мемфис није дозвољавао двоцифрену предност Денвера.
Трећа четвртина протекла је без резултатског преокрета, а виђена је и највећа предност Нагетса на мечу, 89:79. Тренер Нагетса, Мелоун је у последњој деоници покушао равноправно играчима да расподели минутажу, међутим Мемфис је у финишу успео да преокрене резултат, 98:97.
Јокић је потом ушао у игру и већ у прва два напада вратио вођство свом тиму, постигао је пет везана поена, 103:98. Екипа Нагетса је на крају успела да тријумфује, 108:104.
Најефикаснији у тиму Денвера били су Никола Јокић и Џамал Мари са по 22 поена, а двоцифрени учинак убележили су и Реџи Џексон са 16 и Ерон Гордон са 10 поена.
Међу Гризлисима најбољи су били су одиграли Џарен Џексон, 21 поен, Маркус Смарт, 20 поена и Дерик Роуз је уписао 16 поена.
Денвер је у првом мечу сезоне савладао Лос Анђелес лејксерсе, а у наредном колу играју против Оклахоме.
Богдановић одличан у поразу Атланте од Никса Атланта је убележила и други пораз ове сезоне, након пеха против Шарлота, поражена је и од Њујорк никса.
Српски кошаркаш Богдан Богдановић је за нешто више од 25 минута на терену уписао 16 поена, три асистенције и један скок.
Богдановић је имао 6/11 при шуту из игре, а уписао је и четири тројке из девет покушаја.
Никси су током већег дела меча имали сигурну предност и нису дозволили преокрет, ово је уједно и први тријумф екипе у новој НБА сезони.
Наредни меч Атланта игра против Милвоки бакса, а Никси против Њу Орлеанса.
Мицић и Марјановић убележили поене Оклахома је попут Денвера уписала други тријумф у НБА лиги, а Василије Мицић је у победи над Кливлендом постигао три поена и једну асистенцију за шест минута на паркету.
Бобан Марјановић је у поразу Хјустона од Сан Антонио спарса постигао четири поена и једну асистенцију за нешто више од седам минута на мечу.