Izvor: RTS, 28.Okt.2023, 01:37

Ђенова надиграла Салернитану на отварању кола Серије А

Фудбалери Ђенове надиграли су Салернитану са 1:0 на свом терену у првој утакмиви 10. кола Серије А и потврдили улогу фаворита која им је додељена пре меча.
У врло равноправном у до краја неизвесном дуелу Ђенова је дошла до вођства у 35. минуту када >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је Гудмондсон одлично реаговао на додавање Малиновског и затресао мрежу гостију за вођство од 1:0.

У наставку тим из Салерна се није предавао и имао је неколико врло изгледних шанси за изједначење али им то није успевало.
Најбољу су имали у самом финишу током првог минута надокнаде кад је Дија промашио из сјајне позиције, па је  Ђенова ипак однела победу у првом мечу 10 кола.
Ђеновљани су тако остварили прву победу у протеклих месец дана, а Салернитану оставили на зачељу табеле.