Izvor: RTS, 28.Okt.2023, 01:30

Тотенхем надиграо и Кристал Палас у лондонском дербију

Фудбалери Тотенхема надиграли су Кристал Палас са 2:1 на гостовању у првом мечу 10. кола Премијер лиге. Захваљујући овој победи водећи Тотенхем се учврстио на првом месту табеле.
„Певци“ су надигравши Кристал Палас остварили важну победу у градском >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << дербију иако су домаћини добро почели меч и имали иницијативу током првог полувремена.

После неколико добрих шанси на обе стране ипак је први повео гостујући тим Тотенхема у 53. минуту када је  неспретном интервенцијом Варда затресао сопствену мрежу што ће се испоставити као пресудан тренутак у мечу.
 Тај гол је повратио сигурност гостима, који су наставили у истом ритму, а у 66. минуту успели су да дуплирају предност после додавања Џонсон а Којејанцу Сонукоји је увећао предност на 2:0.
Потом су домаћини успели само да постигну почасни погодак У четвртом минуту надокнаде преко Ајува.