Izvor: RTS, 28.Okt.2023, 01:10

Ерера у надокнади поставио Ђирону на врх Ла лиге

Фудбалери Ђироне надиграли су Селту са 1:0 на свом терену у првој утакмици 11. кола Ла лиге. Јунак утакмице који је донео победу домаћинима био је Венецуеланац Јангел Ерера који је победоносни гол постигао у првом минуту судијске надокнаде.
Фудбалери >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Ђироне су у врло равноправном дуелу са Селтом дошли и до девете победе у новој сезони и учврстили се на челу табеле.

Селта је добро ушла у меч на гостујућем терену и имала неколико шанси али није успела да их реализује.
Ни домаћини нису били ефикаснији иако су у другом полувремену имали више иницијативе.
Ушло се у судијску надокнаду и учинило се да ће се бодови поделити без погодака када је чинило се  Јангел Ерерауспео да савлада Висентеа Гуаиту и унео делиријум међу домаће присталице.
Овом победом Ђирона се попела на чело табеле а одговара им и чињеница да се у суботу (16.15) игра Ел Класико, па је јасно да ће бар један од два великана после 11. кола заостајати за Ђироном још више него раније. У случају да Реал не победи Барселону на Монжуику, осамиће се на челној позицији Ла лиге.