Izvor: RTS, 26.Okt.2023, 21:44

Олимпијакос савладао Вест Хем, Молде убедљив против Хакена

Фудбалери Олимпијакоса савладали су екипу Вест Хема 2:1 у трећем колу Групе А Лиге Европе. Норвешки Молде био је убедљив на свом терену против шведског Хакена 5:1.
Олимпијакос је уписао први тријумф у Групи А Лиге Европе, док је Вест Хем након две >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << победе убележио први пораз.

Костас Фортунис донео је вођство екипи из Пиреја у 33. минуту меча, а Родинеи је у првом минуту надокнаде првог полувремена удвостручио предност домаћег тима.
Вест Хем је смањио резултат у 87. минуту, а стрелац је био Лукас Пакета.
Реванш дуел у оквиру четвртог кола Групе А биће одигран 9. новембра.
У другом дуелу Група А Фрајбург је савладао ТСЦ у Бачкој Тополи 3:1.
Молде убедљив против Хакена Фудбалери Молдеа убедљиво су савладали Хакен на свом терену у мечу трећег кола Групе Х резултатом 5:1.

Вођство норвешком тиму донео је Фредрик Гулбрандсен у 6. минуту. Предност домаћег тима анулирана је у 21. минуту голом Момоду Сонка.
Ипак, резултатску превагу донео је Магнус Волф Ејкрем у 27, а трећи гол три минута касније постигао је Брејвик.
Молде је наставио у истом ритму у другом полувремену, четврти погодак постигао је Ејкрем у 55. минуту меча. Коначан резултат поставио је Мартин Бјернбак у 93. минуту игре.
Хакен још увек није освојио бодове у Лиги Европе, а успели су играчи шведског тима су убележили први гол.
Наредни дуел у Лиги Европе Молде и Хакен одиграће 9. новембра.
Убедљиве победе Ливерпула и Бајера Ливерпул одржава максимални број бодова у Групи Е победом над Тулузом 5:1 на "Енфилду". У стрелце су се за победнички тим уписали Диого Жота, Ватару Ендо, Дарвин Нуњез, Рајан Гравенберк и Мохамед Салах. Утешни погодак, у том тренутку за изједначење, постигао је Тијс Далинга.
У наредном колу 9. новембра се опет састају, само је овог пута Тулуз домаћин. Француски тим је на четири бода.
Истим резултатом је Бајер Леверкузен славио над Карабагом у Групи Х. Немачки клуб има девет бодова из три меча, Карабаг је други са шест бодова.