Izvor: RTS, 15.Okt.2023, 23:22

Реми Белорусије и Швајцарске, Шпанија оправдала улогу фаворита против Норвешке

Репрезентације Швајцарске и Белорусије одиграле су у Сент Галену без победника, 3:3 у мечу Групе И квалификација за Европско првенство. Шпанија је у Групи А тријумфовала против Норвешке у гостима 1:0, док је Турска у Групи Д декласирала Летонију 4:0.
Швајцарска је у Сент Галену једва извукла бод против изузетно расположене селекције Белорусије. Домаћи су током читавог меча, а поготово у првом полувремену имали велику иницијативу на терену, али су у једном тренутку имали и два гола заостатка.
Голове за екипу Швајцарске постигли су Џердан Шаћири у 28, Мануел Аканђи у 89. и Зеки Амдуни у 90. минуту.
Стрелци за репрезентацију Белорусију били су Макс Ебонг у 61, Денис Пољаков у 69. и Дмитри Антилевски у 84. минуту.
У истој групи Румунија је на свом терену савладала Андору са великих 4:0. Голове за домаћина постигли су Станцију у 23. минуту, Хаги у 28, Марин у 44, и Цоман у 50. минуту сусрета.
Шпанија је минималним резултатом дошла до победе над Норвешком.
Гости су имали већи посед лопте и озбиљније прилике да угрозе ривала, али им је на крају једино Гави у 49. минуту донео погодак.
Турска је на свом терену декласирала Летонију 4:0, а сви голови постигнути су у другом полувремену.
Стрелци за домаћина били су Акгун у 58. минуту, Тосун у 83, Актуркоглу у 87, и Тосун поново у судијској надокнади.