Izvor: RTS, 13.Okt.2023, 23:30

Француска, Белгија и Португалија избориле пласман на Евро - "Фанатикоси" бакљама дочекали Милошевића

Фудбалери Босне и Херцеговине савладали су у гостима са 2:0 селекцију Лихтенштајна. Француска је у Амстердаму на "Јохан Кројф" стадиону надиграла Холандију 2:1. Португалија је на домаћем терену савладала екипу Словачке 3:2. Пласман на првенство за сада су обезбедиле >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << селекције Португалије, Француске и Белгије.
Саво Милошевић је на најбољи начин започео мандат на клупи Босне и Херцеговине. "Змајеви" су рутински у гостима савладали селекцију Лихтенштајна.
Босна је доминирала читаву утакмицу и констатнтно стварала прилике.
Гости су до вођства стигли у 13. минуту голом Амара Рахмановића фудбалера руске Самаре, седам минута касније Стевановић је повисио на 2:0, али му је гол након ВАР интервенције поништен због офсајда.
Исти фудбалер у 41. минуту иницијативу Босне претвара у гол који остаје убележен на семафору.
У наставку меча гости су везали велики број прилика али се стање на мечу није мењало.
Утакмицу је обележио и инцидент у 50. минуту када су навијачи Босне и Херцеговине на терен бацали бакље и скандирали савезу да поднесе оставке.
Тада је капитен гостујуће селекције Един Џеко пришао трибини и замолио присталице да навијају фер и коректно па је меч убрзо настављен.
Француска и након шест кола не зна за пораз Француска је у Холандији стигла до победе над домаћом селекцијом 2:1 и знатно јој закомпликовала шансе за пласман на Евро 2024.
Екипа Дидијеа Дешама остаје непоражена наконшест мечева.
Француска је повела већ у седмом минуту голом Килијана Ембапеа који је поставио и коначни резултат у првом полувремену.
Исти ифудбалер је у 53. минуту дуплирао предност своје селекције.
"Петлови" су од тог тренутка имали још неколико прилика али нису успели да повећају предност.
Хартман је у 83. минуту ублажио пораз Холандији.
Победа Грчке над Ирском у гостима закомпликовала је Холанђанима шансе за пласман у Немачку јер су сада пали на трећу позицију у групи.
Узалудни голови Словачке у Португалији  Португалија је од словачке примила прва два гола у квалификацијама за предстојећи континентални шампионат.
Домаћин је на  "Драгау" константно имао лопту у ногама и стварао прилике против Словака који су на крају могли да изборе и реми.
Повели су Португалци голом Рамоса у 18. минуту, да би Роналдо у 29. са беле тачке повећао предност својој екипи.
Није било промене резултата до полувремена, али је Словачка на изненађење домаћих навијача стигла до гола у 69. минуту.
Ханко је шутирао са 30. метара, лопта је погодила неког у Португалској одбрани и завршила у голу поред десне стативе.
Само три минута касније Кристијано Роналдо је постигао свој 125. гол у дресу националног тима и тако повисио предност на 3:1.
Коначан резултат поставио је Лоботка лепим голом у 80. минуту. Словачка се у последњих 10 минута ослободила, нападали су али нису могли до гола.
Голеада у дуелу Аустрије и Белгије Белгија је у гостима била боља од Аустрије и тако обезбедила пласман у Немачку.
Домаћин је имао више лопте у ногама и шутева ка голу ривала, али је Белгија искористила своје шансе.
Лукебакио је у 12. минуту повукао лопту и соло акцијом донео предност фудбалерима Тедеска.
До полувремена није било промене резултата, али је исти фудбалер у 55. минуту поново затресао мрежу Аустрије.
Лукаку је само три минута касније искористио период пометње у игри домаћина да постигне трећи гол за Белгију.
Конрад Ламер постиже гол за домаћина у 72. минуту и тако враћа наду за потенцијални преокрет. Андре Онана је у 78. добио други жути картон због чега је морао да напусти игру, да би са беле тачке Сабицер у 84. ублажио пораз екипи и поставио коначних 3:2 на мечу.