Izvor: RTS, 08.Okt.2023, 22:51

Фјорентина славила над Наполијем, Лацио склонио Аталанту из конкуренције за Лигу шампиона

У мечевима осмог кола Серије А Фјорентина је савладала првака Италије Наполи 3:1 на стадиону "Дијего Армандо Марадона", док је Лацио на свом "Олимпику" победио Аталанту са 3:2 .
Аутогол Шарла де Кетелара у петом минуту донео је Лацију почетну предност, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << на коју се надовезао Валентин Кастељанос голом у 11. минуту. Едерсон је смањио заостатак на 2:1 у 33. минуту.
Изједначење је за Аталанту изборио Сеад Колашинац голом у 63. минуту. Матијас Весино у 83. минуту постиже, испоставиће се, победнички гол за Лацио.
Клуб из Рима је на 13. месту са 10 бодова. Аталанта је остала на 13 бодова и сада је на шестом месту.
После репрезентативне паузе лацио гостује код Сасуола, док Аталанта дочекује Ђенову.
Фјорентина је у пследњем мечу кола савладала првака Италије Наполи 3:1 на стадиону "Дијего Армандо Марадона".
Хрватски интернационалац Јосип Брекало је у седмом минуту довео гсоте у вођство. На 1:1 је поставио Виктор Осимен у 45+3. минуту из пенала.
"Виола" је у другом полувремену дошла до још два гола. Ђакомо Бонавентура је вратио вођство у 63. минуту, а у трећем минуту судијске надокнаде је на коначних 3:1 поставио Николас Гонзалес.
Српски дефанзивац Никола Миленковић одиграо је цео меч за госте из Фиренце.
Додатна драж победе за Фјорентину је та што су пре меча били изједначени са Наполијем са по 14 бодова, а сада су одскочили на четврту позицију. Изнад су Милан, Интер и Јувентус.
Следећи ривал Фјорентини је Емполи у Фиренци. Наполи после репрезентативне паузе гостује код Вероне.