Izvor: RTS, 01.Okt.2023, 17:27

Гол и асистенција Душана Тадића у победи Фенербахчеа над Ризеспором

Фудбалери Фенербахчеа победили су данас на свом терену екипу Чајкур Ризеспора резултатом 5:0 у утакмици седмог кола турске Суперлиге.
Цео меч за Фенербахче одиграо је српски репрезентативац Душан Тадић, који је постигао гол и имао је асистенцију >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << на мечу са Ризеспором.
Тадић је у трећем минуту асистирао Себастијану Шиманском за вођство Фенербахчеа од 1:0.
Потом су се у стрелце уписали Ирфан Кан Кавечи у 47. и Един Џеко у 63. минуту. Душан Тадић је постигао гол у 75. минуту, док је коначан резултат поставио Џошуа Кинг у трећем минуту надокнаде времена.
Kапитен Србије је од доласка у турског великана постигао пет голова и поделио три асистенције.
Фенербахче је први на табели Суперлиге са 21 бодом, док је Ризеспор седми са 11.
У наредном колу екипа из Истанбула ће гостовати Кашимпаси, док ће Ризеспор дочекати Самсун.