Izvor: RTS, 26.Sep.2023, 23:51

Реми Мајорке и Барселоне

Фудбалери Мајорке и Барселоне поделили су бодове у мечу седмог кола шпанске Примере. Утакмица је завршена нерешеним резултатом 2:2.
Барселона се налази на првом месту шпанске Примере, али уз утакмицу више од другопласиране Ђироне и трећепласираног >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Реал Мадрида.

Екипа из Каталоније одиграла је други реми у досадашњем делу сезоне.
Тим Мајорке офанзивно је започео меч и успео да дође до раног вођства. У осмом минуту Ведад Мурићи је био стрелац.
Рафиња је изједначио резултат у 41, а Абдон Пратс је у 48. минуту првог полувремена искористио непажњу дефанзиваца Барселоне и постигао гол за ново вођство Мајорке.
Барселона је дуго нападала и тражила изједначење, а Фермин Лопез је поставио коначан резултат у 75. минуту меча.
У наредном колу Барселона игра против Севиље, а Мајорка гостује код Раја Ваљекана.
Севиља убедљива против Алмерије Фудбалери Севиље победили су на свом терену Алмерију са 5:1, у мечу седмог кола шпанске Примере.
Стрелци за Севиљу били су Јусеф Ен Несири у седмом, Доди Лукебакио у осмом, Сусо у 38, Ерик Ламела у 51. и Кике Салас у трећем минуту судијске надокнаде времена.
Гол за Алмерију постигао је Луис Суарез из пенала у 71. минуту.
У наредном колу, Севиља ће гостовати Барселони, док ће Алмерија дочекати Гранаду.