Izvor: RTS, 23.Sep.2023, 23:02

Мастралним голом Бруна Фернандеса Манчестер савладао Барнли

Фудбалери Манчестер јунајтеда савладали су на гостовању екипу Барнлија 1:0 у оквиру шестог кола Премијер лиге. Једини стрелац на мечу био је Бруно Фернандес.
Јунајтед је стигао до трећег тријумфа у овој сезони, а има исти број пораза и налази се >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << на осмом месту Премијер лиге. Барнли још увек нема победу и заузима последњу позицију.

Екипа Барнлија је статистички била бољи ривал, али упркос нападима, односно шутевима којих је било чак 12 ка голу Јунајтеда, нису успели да постигну погодак. Домаћи тим је имао и бољи посед лопте - 61%.
Манчестер је био директнији и опаснији. У 25. минуту је Џони Еванс затресао мрежу домаћих, али је судија након ВАР провере досудио офсајд позицију и поништио гол гостију.
Чинило се да ће првих 45 минута игре бити без голова. Међутим, Јунајтед је у финишу заиграо офанзивније и нападао по боковима, а резултатску предност су стекли захваљаујући маестралном голу Бруна Фернандеса.
Португалски фудбалер је са десне стране унутар противничког шеснаестерца из прве шутирао ка голу Барнлија на центаршут Џонија Еванса.
Друго полувреме било је обележено неатрактивном игром и спорадичним покушајима на обе стране који су се заврвали неефикасно.
Манчестеру је ово други меч у Премијер лиги на коме нису примили гол.
У наредном колу Јунајтед дочекује Кристал Палас, а Барнли гостује код Њукасла.