Izvor: RTS, 23.Sep.2023, 20:59

Левандовски покренуо Барселонин тријумфални преокрет над Селтом

Фудбалери Барселоне су на свом терену савладали екипу Селте 3:2 у шестом колу шпанске Примере. Први гол за екипу из Каталоније постигао је Роберт Левандовски у 81. минуту, а до краја Барса је постигла још два и тријумфално преокренула меч.
Барселона >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је уписала пети узастопни тријумф у новој сезони шпанске Примере, док је Селта из Вига убележила четврти пораз.

Утакмицу у Барселони на Олимпијском стадиону боље су отворили гостујући фудбалери. Ангажованом игром у офанзиви, а до вођства су стигли голом Јергена Странд Ларсена у 19. минуту меча.
Барселона је у уводним минутима била повучена, а уз то имали су лошу организацију у транзицији.
Анастасиос Дувикас је постигао други гол за Селту у 76. минуту. Након тога очекивала се мирна завршница меча и тријумф гостију.

Међутим, ношена Робертом Левандовским у 81. потом у 86. минуту Барселона је стигла до изједначења. Коначан резултат поставио је Жоао Кансело у 89. минуту.
У наредном колу Барселона гостује код Мајорке, а Селта дочекује Алавес.
Ђирона боља од Мајорке, реми Осасуне и Севиље Фудбалери Ђироне победили су на свом терену Мајорку 5:3.
Стрелци за Ђирону били су Давид Лопес у 26., Артем Довбик из пенала у 33., Иван Мартин у 37., Анхел Ерера у 45. и Савио у 57. минуту.
Голове за Мајорку постигли су Ведат Мурићи из пенала у четвртом и Абдон Партс у 89. и 95. минуту.
Предраг Рајковић и Матија Настасић одиграли су цео меч за Мајорку.
У наредном колу, Ђирона ће гостовати Виљареалу.
Фудбалери Осасуне и Севиље одиграли су нерешено 0:0. Немања Гудељ одиграо је цео меч за Севиљу, док је Марко Дмитровић дуел одгледао са клупе.
У следећем колу, Осасуна ће дочекати Атлетико Мадрид, док ће Севиља угостити Алмерију.