Izvor: RTS, 17.Sep.2023, 16:59

Срби донели победу Хетафеу, Реал у дербију бољи од Сосиједада

Фудбалери Хетафеа победили су на свом терену Осасуну резултатом 3:2 у мечу петог кола шпанске Ла Лиге, а голове за Хетафе постигли су Стефан Митровић у 36, Оскар Кармона у 51. и Немања Максимовић у 86. минуту. Виљареал бољи од Алмерије 2:1, Севиља минималним резултатом >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << савладала Лас Палмас. У дербију кола, Реал после преокрета савладао Сосиједад 2:1.
Митровић и Максимовић су одиграли цео меч за Хетафе и били међу најзаслужнијима за остварен тријумф.
Код гостију, у листу стрелаца уписали су се Икер Муњоз у 45. и Анте Будимир у 57. минуту из пенала.
Максимовићу је ово шести гол који постиже у првенству Шпаније, а Митровићу, тек, други.
Хетафе је девети на табели са седам бодова, док је Осасуна 12. са шест.
У наредном колу Хетафе ће гостовати Реал Сосиједаду, док ће Осасуна дочекати Севиљу.
У дербију дана, Реал је после преокрета савладао екипу Сосиједада 2:1.
Гости су повели већ у петом минуту голом Баренечее, да би пети тријумф у сезони краљевском клубу осигурали Валверде и Хоселу у другом полувремену, оба пута на асистенцију Франа Гарсије.
Реал је први на табели са максималних 15 бодова, два више од Барселоне.
Виљареал је са 2:1 савладао екипу Алмерије, док је Севиља минималним резултатом тријумфовала против Лас Палмаса.