Izvor: RTS, 16.Sep.2023, 15:40

Салахов хет-трик асистенција, Ливерпул у финишу савладао Вулвсе

Фудбалери Ливерпула савладали су Вулверхемптон 3:1 у првом мечу петог кола Премијер лиге.
"Редси" настављају одличан старт додавши четвртину победу уз један реми.
Добро издање на гостовању код Вулверхемптона, иако су домаћини повели голом Хи >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Чан Хуанга у седмом минуту. Тим резултатом окончано је и прво полувреме.
Тим Јиргена Клопа преузео је иницијатицу у наставку. Мохамед Салах виђен је у улози асистента, у којој га нисмо толико често виђали. Прво је његов пас у гол претворио Коди Гакпо у 55. минуту. Чекало се тачно 30 минута до преокрета, гол Ендруа Робертсона за 2:1.
Поново Салах у акцији, на десном крилу је прослеидо лопту Харвију Елиоту, чији се шут одбија о Хуга Буена и улази у мрежу.
Ливерпул је тренутно први са 13 бодова, чекајући резултат Манчестер ситија против Вест хема. Вулвсима је ово четврти пораз у пет кола, савладали су једино Евертон минималним резултатом.
У наредном колу Ливерпул дочекује Вест хем, Вулвси гостују Лутону.
Астон Вила је на свом терену савладала Кристал Палас са 3:1, Фулам је минималним резултатом тријумфовао против Лутона, Њукасл је на исти начин изашао против Брентфорда, док је Тотенхем у судијској надокнади преокренуо противШефилда за 2:1.