Izvor: RTS, 02.Sep.2023, 18:30

Белингем поново Реалов спасилац, голеада у Сан Себастијану

Голом Џуда Белингема у петом минуту судисјке надокнаде, Реал је савладао Хетафе 2:1, у четвртом колу Ла Лиге. У првој утакмици дана, Реал Сосиједад у спектаклу победио екипу Гранаде 5:3.
Мучио се Рерал са екипом Хетафеа, губио на полувремену, али је >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ипак стигао до тријумфа у петом минуту судијске надокнаде - 2:1.
Џуд Белингем већ се показао као највеће појачање "краљевског" клуба у овом прелазном року, Енглез је петим поготком у шампионату донео нову победу мадридској екипи за стопроцентни учинак у прва четири кола.
Гости су повели голом искусног Борхе Мајорала у 11. минуту, а ту предност сачували су и до полувремена.
Хоселу је већ на старту другог дела донео домаћину изједначење, а "викторија" пред голом гостију донела је резултат у судијској надокнади, када је Белингем донео свом тиму нова три бода.
Колико је Реал био доминантан на мечу показује податак да су "краљевићи" ка голу противника упутили чак 26 удараца, од тога 12 у оквир гола који је маестрално чувао Сорија.
У првој утакмици дана, Реал Сосиједад је на свом терену савладао екипу Гранаде 5:3.