Izvor: RTS, 02.Sep.2023, 18:16

Дан за хет-трик на Острву, убедљиве победе Ситија и Тотенхема

Фудбалери Манчестер Ситија савладали су екипу Фулама 5:1, у утакмици четвртог кола Премијер лиге, уз хет-трик Ерлинга Холанда. Три гола постигао и Корејац Сон у победи Тотенхема у Барнлију 5:2. Хет-трик је остварио и Еван Фергусон, у победи Брајтона над Њукаслом 3:1. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Челси на свом терену поражен од Нотингема 1:0, Брентфорд и Борнмут поделили бодове 2:2.
После утакмице без постигнутог гола, Ерлинг Холанд уписао је хет-трик и помогао Мначестер ситију да дође до убедљивог тријумфа против Фулама 5:1, у четвртом колу Премијер лиге.
Хулијан Алварез начео је екипу из Лондона, изједначио је Рим, а Аке донео предност "грађанима" пред полувреме.
У наставку је на терену постојао само један тим, а Холанд је успео да упише хет-трик и сачува екипи Пепа Гвардиоле прво место на табели.
Убедљив је био и Тотенхем на гостовању у Барнлију - 5:2.
Фостер је донео предност домаћину, али је лондонски тим је до полувремена преокренуо головима Сона и Ромера.
У наставку је Сон комплетирао хет-трик, а у листу стрелаца уписао се и Џејмс Медисон.
Коначан резултат меча поставио је Браунхил у последњим тренуцима меча.
Челси је поражен на свом терену од Нотингем Фореста, а једини погодак на "Стамфорд бриџу" дело је Еланге, који је мрежу Санчеза затресао у 48. минуту.
Брентфорд и Борнмут играли су 2:2, колико је било и у првој утакмици дана у дуелу Шефилд јунајтеда и Евертона.
У последњој утакмици дана, Брајтон је на свом терену лако изашао на крај са Њукаслом - 3:1.
Сва три гола за "галебове" постигао је Еван Фергусон, коначан резултат у последњим тренуцима меча поставио је Калум Вилсон.