Izvor: RTS, 29.Avg.2023, 23:08

Позната још три учесника фудбалске Лиге шампиона

Фудбалери турског Галатасараја, португалске Браге и швајцарског Јанг бојса играће у Лиги шампиона ове сезоне, пошто су успешно пребродили бараж за елитно такмичење.
После нерешеног резултата у Израелу, Јанг бојс је у реваншу убедљиво савладао >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Макаби Хаифу 3:0 и обезбедио пласман у елиту.
Гости су били активнији ривал током 90 минута утакмице у Берну, али су голови виђени само у њиховој мрежи.
Швајцарски тим повео је голом Итена у 23. минуту, да би само пет минута касније Сек аутоголом умањио шансе својој екипи да се нађе у Лиги шампиона другу годину заредом.
Коначан резултат и оверу пласмана у елиту за Јанг бојс поставио је Филип Угринић на самом старту другог полувремена.
У елитном такмичењу играће и Брага, која је и у реваншу била боља од Панатинаикоса, овога пута 1:0.
Португалци су на свом терену тријумфовали 2:1, а у реваншу им је један погодак био довољан за остварење циља - постигао га је Брума у 83. минуту.
За атински тим минутажу са клупе добили су српски репрезентативци Филип Ђуричић и Филип Младеновић.
Највећа драма виђена је у Истанбулу, где је Галатасарај још једном савладао екипу норвешког Молдеа - 2:1.
Турски тим у првом дуелу славио је 3:2, али је мало недостајало да гости на "Рамс парку" надокнаде заостатак.
Галатасарај је повео већ у седмом минуту голом Икардија са беле тачке, али је гост у другом полувремену умало дошао до преокрета.
Хестад је у 66. минуту изједначио резултат, а онда је погодак Берише поништио ВАР због офсајда.
У финишу меча нову победу Галати донео је Анхелињо.
У среду се играју још три реванш меча баража, после чега ће бити познати сви учесници овогодишње Лиге шампиона. Састају се:
АЕК - Антверпен (први меч 0:1)
Копенхаген - Раков (први меч 1:0)
ПСВ - Ренџерс (први меч 2:2)