Izvor: RTS, 28.Avg.2023, 23:45

Атлетико Мадрид убедљив против Ваљекана, Хетафе бољи од Алавеса

Фудбалери Атлетико Мадрида убедљиво су савладали екипу Рајо Ваљекана 7:0 у мечу трећег кола шпанске Примере. Хетафе је победио на свом терену Алавес 1:0.
Атлетико Мадрид је убележио другу победу ове сезоне у шпанској Примери и до сада имају само >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << један примљен гол и 10 постигнутих.

"Јорганџије" су повеле већ у другом минуту преко Антоана Гризмана. У 16. је Мемфис Депај је дуплирао предност, а до полувремена је Нахуел Молина постигао још један погодак и донео предност од три гола.
Четврти гол за Атлетико постигао је Алваро Морате у 73., а у 79. минуту Анхел Кореа је био прецизан за недостижних 5:0.
Одбрана Ваљекана је на овом мечу затајила, а Мората је у 84. минуту стигао до свог другог гола. Коначан резултат поставио је Маркос Љоренте у 86. минуту.
Атлетико ће у наредном колу играти против Севиље која још увек нема ниједан бод и налази се на последњем месту. Рајо Ваљекано ће гостовати код екипе Бетиса.
Хетафе бољи од Алавеса
Фудбалери Хетафеа победили су на свом терену Алавес 1:0 у мечу трећег кола шпанске Примере.
Једини гол на мечу виђен је у 84. минуту, када је из пенала сигуран био Борха Мајорал.
За Хетафе је цео меч одиграо српски фудбалер Немања Максимовић, док је Стефан Митровић играо до 62. минута.
Александар Седлар је био је део стартне поставе Алавеса и одиграо је цео меч.
У наредном колу Хетафе гостује у Мадриду код екипе Реала, док Алавес дочекује Валенсију.