Izvor: RTS, 28.Avg.2023, 23:16

Самарџић стрелац у ремију Удинезеа, Интер савладао Каљари

Фудбалери Салернитане и Удинезеа одиграли су 1:1 у мечу другог кола италијанске Серије А. Стрелац за Удинезе био је репрезентативац Србије Лазар Самарџић. Интер је рутински дошао до нова три бода, победом над Каљаријем 2:0.
Екипа Удинезеа још увек >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << није уписала тријумф ове сезоне, након два одиграна кола имају само један бод који су освојили на гостовању код Салернитане.

Гости из Удина повели су у 57. минуту голом српског фудбалера Лазара Самарџића. Салернитана је до бода дошла 15 минута касније, када је гол постигао Булаје Дија.
У следећем колу Салернитана гостује Лечеу, а Удинезе дочекује Фрозиноне.
Интер бољи од Каљарија  Фудбалери Интера савладали су Каљари у гостима резултатом 2:0 у последњој утакмици другог кола италијанске Серије А.
Дензел Дамфрис је постигао први гол за Интер у 21. минуту после додавања Маркуса Тирама, да би девет минута касније Димарко упослио Лаутара Мартинеза за коначних 2:0.
Каљари је најбољу шансу на мечу пропустио у 26. минуту преко Нахитана Нандеса који је био изблокиран у веома изгледној ситуацији да постигне изједначујући гол.
Након два одиграна кола Интер има максималан учинак и са шест бодова је на деоби првог места, док је Каљари остао на једном освојеном боду.