Izvor: RTS, 27.Avg.2023, 19:44

Барселона након ролеркостера боља од Виљареала

Фудбалери Барселоне савладали су на гостовању екипу Виљареала 4:3 у трећем колу шпанске Примере. Резултатски ролеркостер на крају је превагнуо у корист тима из Каталоније.
Барселона је уписала други тријумф ове сезоне, док је Виљареал убележио >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << други пораз.

Гости су од почетка меча наметнули офанзивну игру и приморали противника да се брани.
Добри напада Барселоне резултирали су головима у 12. и 15. минуту, стрелци су били Гави и Френки де Јонг.
Резултат су изједначили Хуан Фојт у 26. минуту и Александер Сорлот у 40. минуту меча.
Након паузе, Виљареал је наставио са добром игром, а Алекс Баена је у 50. минуту донео преокрет и вођство свом тиму.
Међутим, фудбалери Барселоне се нису предавали, већ су узвратили голом, стрелац изједначујућег гола био је Фран Торес у 68. минуту меча.
Коначан резултат поставио је Роберт Левандовски у 71. минуту.
Валенсија је уписала први пораз у шпанској Примери, Осасуна је на гостовању убележила нова три бода.
Голове за Осасусну постигли су Ајмар Ороз у 24. минуту меча и Наћо Видал у 95. минуту када је донео тријумф гостима.
Једини гол за Валенсију постигао је Хуго Дуро у 80. минуту утакмице.
Атлетик Билбао је уписао други тријумф, а Реал Бетис први пораз ове сезоне. Билбао је на свом терену био бољи од Бетиса 4:2.
До 10. минута Реал Бетис је имао два гола више од домаћина утакмице, екипе Атлетик Билбаа.
Прво је Вилијан Хозе у другом минуту постигао водећи гол за Бетис, а онда је Иско осам минута касније повећао предност гостију.
Међутим, Атлетик Билбао је нападао и постигао успео да смањи разлику у 30. минуту голом Микела Везге из пенала, а у 45. минуту исти играч је изједначио резултат.
Потпуни преокрет Атлетику је донео Горка Грузета у другом минуту надокнаде времена у првом полувремену.
Коначан резултат утакмице поставио је Унаи Гомез у 84. минуту.