Izvor: RTS, 27.Avg.2023, 17:15

Сити "преживео" гостовање у Шефилду, Вила лако са Барнлијем

Фудбалери Манчестер Ситија савладали су као гости Шефилд јунајтед 2:1, у трећем колу Премијер лиге и постали једина екипа у такмичењу са три остварена тријумфа. Астон Вила лако савладала Барнли на гостовању 3:1.
Мало је недостајало да Шефилд јунајтед >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << узме бод против шампиона Енглеске и Европе, али је Сити голом Родрија у 88. минуту стигао до треће победе у шампионату.
Екипа Пепа Гвардиоле очекивано је била бољи ривал, али је до тријумфа дошла после много муке и у финишу меча.
Ерлинг Холанд је у првом полувремену промашио пенал, тачније погодио је стативу са 11 метара, али се искупио у 63, када је искористио центаршут Грилиша и главом савладао домаћег голмана.
Када се очекивало да Сити задржи предност до краја, Шефилд долази до изједначења – Богл је искористио грешку Вокера и снажним ударцем савладао Едерсона.
Ипак, Сити у финишу долази до сва три бода – Фоден је лоше прихватио један повратни пâс, али лопта долази до Родрија који закуцава лопту у рашље Шефилдовог гола.
Сити је новом победом дошао до 9. бода у такмичењу и самостално се налази на врху табеле Премијер лиге.
Астон Вила је са 3:1 савладала екипу Барнлија на гостовању, а двоструки стрелац за екипу из Бирмингема у првом полувремену био је Мети Кеш.
"Кларетси" су мањили почетком другог дела голом Фостера, да би коначан резултат поставио Дијаби у 61. минуту.