Izvor: RTS, 26.Avg.2023, 21:17

Јунајтед преокретом против Нотингем фореста освојио нова три бода, Арсенал и Фулам ремизирали

Фудбалери Манчестер јунајтеда савладали су екипу Нотингем фореста 3:2, на свом терену након преокрета у трећем колу Премијер лиге. Лондонски дерби меч између Арсенала и Фулама завршен је нерешеним резултатом 2:2.
На почетку утакмице између Манчестер >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << јунајтеда и Нотингем фореста на "Театру снова" деловало је да ће домаћин бити убедљиво поражен, јер је гостујућа екипа већ у петом минуту имала два гола предности.

Таиво Авонији у другом и Вили Боли у четвртом минуту постигли су по један гол за Нотингем форест.
Кристијан Ериксен је смањио резултатску разлику у 17. минуту, након асистенције Маркуса Рашфорда. До краја првог дела игре није промене резултата, упркос шансама на обе стране.
Јунајтед је до изједначења дошао поготком Каземира у 52. минуту, а асистенцију је уписао Бруно Фернандеш.
Преокрет и коначан резултат на мечу поставио је асистент другог гола. Фернандеш је био прецизан из пенала и донео Манчестер другу победу у сезони.
Нотингем форест ће у наредном колу играти против Челсија.
Арсенал ремизирао са Фуламом  Фудбалери Арсенала нису успели да савладају Фулам. У лондонском дербију није било победника, меч је завршен нерешеним резултатом 2:2.

Андреас Перерира је постигао први гол за Фулам у првом минуту игре чиме је улио самопоуздање свом тиму.
Арсенал је направио преокрет у само два минута и то у другом полувремену меча, прво је Букајо Сака био прецизан из пенала у 70. минуту, а затим је Еди Нкетија постигао други гол за домаћи тим.
Жоао Паљиња је Фуламу донео бод на овом мечу, голом у 87. минуту меча, а пет минута пре изједначујућег поготка гости су доживели пех, јер је Калвин Бизи добио други жути картон, до краја меча Фулам је играо с играчем мање од Арсенала.

У наредном колу Фулам ће гостовати у Манчестеру против Ситија, док ће Арсенал дочекати Манчестер јунајтед.
Брајтон поражен од Вест Хема Фудбалери Вест Хема победили су на гостовању Брајтон са 3:1, у утакмици трећег кола Премијер лиге.
Џејмс Ворд-Праус је у 19. минуту донео предност лондонском клубу, а победу су у другом полувремену потврдили Џарод Боуен у 58. и Мајкл Антонио у 63. минуту.
Једини погодак за домаћи тим постигао је Паскал Грос у 81. минуту.
Следећи меч Вест Хем игра на гостовању против Лутона, а Брајтон дочекује Њукасл.