Izvor: RTS, 24.Avg.2023, 00:41

Астон Вила декласирала Хибернијан, Спартак Трнава и Дњепар ремизирали,

Фудбалери Астон Виле савладали су на гостовању у Единбургу екипу Хибернијана 5:0 у првом мечу плеј-офа за Лигу конференција. Спартак Трнава и Дњепар одиграли су нерешено 1:1.
Астон Вила је у првом мечу готово решила питање победника и пласман у групну >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << фазу Лиге конференција, будући да ће у наредном мечу играти на свом терену.

Први гол за госте постигао је Оли Воткинс у 17. минуту, а затим је исти играч повећао предност Астон Виле у 33. минуту игре.
До краја првог полувремена Леон Бејли је био стрелац трећег гола за енглески тим у 42. минуту.
Након петнаестоминутне паузе, Оли Воткинс је постигао хет-трик, голом у 48. минуту меча.
Коначан резултат утакмице поставио је Даглас Луиз у 74. минуту након реализованог пенала.
Спартак из Трнаве и украјински Дњепар одиграли су нерешено 1:1.
Дњепар је доживео пех практично у уводним минутима меча када је Едуард Сарапиј добио директан црвени картон.
У првом полувремену није било голова на утакмици.
Погодатак за домаћина из Трнаве постигао је Кевин Офори у 55. минуту, а изједначење Дњепру донео је Олександр Пихаљонок.
Дњепар је до краја меча играо са двојицом фудаблера мање, јер је Игор Когут искључен због другог жутог картона.
Реванш сусрети на програму су за седам дана.