Izvor: RTS, 21.Avg.2023, 22:56

Милан бољи од Болоње, реми Торина и Каљарија

Фудбалери Милана савладали су екипу Болоње на гостовању 2:0 у утакмици првог кола италијанске Серије А. Торино и Каљари меч су завршили без голова.
Јунак Милана у победи над Болоњом био је Француз Оливије Жиру који је постигао гол и убележио асистенцију.
Нападач Милана је прво био прецизан у 11. минуту меча, када је и довео госте до вођства, а затим је десет минута касније асистирао новајлији Кристијану Пулишићу који је поставио коначан резултат утакмице.
Болоња се готово цео меч бранила, а једину прилику за поготком имали су у 60. минуту када је Дан Ндоје погодио стативу.
Статива је спречила и Рафаела Леаа у завршници меча да промени резултат постављен практично у уводним минутима.
У другом мечу, Торино и Каљари завршили су без голова.