Izvor: RTS, 20.Avg.2023, 19:49

Вест Хем бољи од Челсија у лондонском дербију, Вила убедљива против Евертона

Фудбалери Вест Хема савладали су Челси 3:1 у другом колу Премијер лиге, иако су добар део другог полувремена играли са играчем мање. Астон Вила убедљива против Евертона - 4:0.
Узалуд је Челси потрошио право мало богатство у прелазном року, пошто "плавци" >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << после два кола у Премијер лиги имају само један бод.
У другом колу екипа Маурисија Покетина поражена је од градског ривала Вест Хема 3:1, иако су "чекићари" од 67. минута играли са играчем мање на терену.
Домаћин је повео голом Агуерда у 7. минуту, изједначио је Чуквуемека у 28.
Можда и кључни детаљ догодио се у 43. минуту када је голман Ареола одбранио пенал Енцу Фернандезу и улио додатно самопоуздање домаћем саставу пред других 45 минута.
Вест Хем је повео голом Антонија у 53. минуту, а Агуерд је у 67. зарадио други жути картон.
Челси је нападао, али није успео да дође до изједначења, а онда је у надокнади времена Лукас Пакета био прецизан са беле тачке и поставио коначан резултат - 3:1.
У првој утакмици дана, Астон Вила је на свом терену била убедљива против Евертона 4:0.
Питање победника практично је било решено још у првом полувремену, пошто је домаћин стекао два гола предности головима Мекгина и Дагласа Луиза са беле тачке.
Резултатску катастрофу "карамела" употпунили су Бејли и резервиста Дуран у другом полувремену.