Izvor: RTS, 13.Avg.2023, 23:48

Црвенело се у предграђу Мадрида, Хетафе и Барса играли без голова

Фудбалери Хетафеа и Барселоне одиграли су меч без голова у првом колу шпанске Примере, а меч су обележили црвени картони. Репрезентативац Србије Немања Максимовић одиграо одличан меч у домаћем саставу.
Није Барселона почела одбрану титуле онако >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << како је очекивала, пошто је на гостовању код Хетафеа освојила само бод.
Није било голова у предграђу Мадрида, али је било више него узбудљиво и врело на терену.
Барса је била бољи ривал, имала је лопту у свом поседу, али се домаћин дисциплиновано бранио.
Домаћи играчи од старта меча почели су са провокацијама, на које је насео Рафиња и лактом ударио противничког играча.
Бразилац је искључен у 42. минуту првог дела, које је продужено више од 10 минута.
У наставку је и домаћин остао са играчем мање на терену, пошто је други жути картон добио Мата у 57. минуту.
Искључен је и тренер Барсе ћави у 70. минуту, пошто је током протеста одгурнуо четвртог судију.
Највеће узбуђење виђено је у 102. минуту утакмице, када су гости тражили пенал, али је после гледања снимка утврђено да је Гави пре фаула за најстрожу казну игро руком.
У првим утакмицама данашњег програма славили су гости - Осасуна је савладала Селту 2:0, док је Бетис био бољи од Виљареала 2:1.