Izvor: RTS, 12.Avg.2023, 21:32

Њукасл силовит против Астон Виле

Фудбалери Њукасла убедљиво су савладали на свом стадиону екипу Астон Виле 5:1 у првом колу Премијер лиге.
Њукасл је наставио са добром игром коју је приказао прошле сезоне када су заузели четврто место на табели Премијер лиге.

Фудбалер >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Њукасла Калум Вилсон четврти пут заредом постигао је гол на отварању нове сезоне.
Против Астон Виле пре утакмице Њукасл је важио за фаворита, а то су играчи показали и на терену.
Сандро Тонали, појачање из у прелазном року, донео је предност Њукаслу већ у шестом минуту меча, а Муса Дијаби је изједначио резултат у 11. минуту.
На сцену је ступио Александер Исак, прво у 16., а затим у 58. минуту меча.
Вема динамична игра одразила се и на ефикасност у првом делу игре.
Калум Вилсон је наставио са одличном игром и у 77. минуту постигао и четврти гол за домаћи тим.
Коначан резултат поставио је Харви Барнс у 95. минуту игре.
Меч обележила и повреда колена Тајрона Мингса после двадесетак минута игре.