Izvor: RTS, 06.Avg.2023, 20:00

Арсенал после драме и пенала освојио "Комјунити шилд"

Фудбалери Арсенала освојили су први трофеј у сезони, "Комјунити шилд", пошто су на "Вемблију" након нерешеног резултата 1:1 и бољег извођења пенала савладали Манчестер сити.
Занимљив меч између енглеских гиганата који је после узбудљиве завршнице >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << регуларног дела утакмице и пенала припао Арсеналу са трибина "Вемблија" пратило је више од 81 000 навијача.
Током првог дела игре, Сити је имао лопту у својим ногама, али је Арсенал озбиљније претио шампиону Европе и Енглеске.
Фантастичан гол за вођство Ситија постигао је млади Кол Палмер у 77. минуту, само 13 минута након што је заменио Ерлинга Халанда.
У наставку меча, Сити је могао да постигне још голова, али су своје шансе пропустили Фил Фоден и Родри.
Казна за пропуштене прилике уследила је у судијској надокнади.
Арсенал је изједначио у 11. минуту надокнаде, аутоголом Мануела Аканђија, након ударца Филипа Тросарда.
У пенал серији пресудили су промашаји Кевина Де Брујнеа и Родрија.
Арсенал је 17. пут у историји освојио Комјунити шилд, док је Сити трећи пут узастопно поражен у финалу.
Уједно, лондонски тим прекинуо је низ од осам узастопних пораза од актуелног шампиона Енглеске и Европе.