Izvor: RTS, 01.Avg.2023, 23:17

Филип Ђуричић асистент за Панатинаикос у ремију за пролаз у наредну рунду квалифација за Лигу шампиона

Грчки Панатинаикос ремизирао је 2:2 са Дњипром у Атини у реванш мечу другог кола квалификација за Лигу шампиона. Српски репрезентативац Филип Ђуричић допринео је као асистент код другог гола.
Захваљујући победи 3:1 у првом сусрету, Панатинаикос >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је обезбедио пролаз у трећу фазу квалификација зат Лигу шампиона.
Пао је први повео голом Андража Шпорара у 15. минуту. Изједначио је Артем Довбик у 24. минуту.
Следи преокре Дњипра преко Едуарда Сарапија у 54. минуту.
Шпорар другим голом у 70. минуту, на асистенцију Филипа Ђуричића, враћа егал и сигуран пласман грчког тима даље.
Шансе за изненађење Дњипра смањење су црвеним картоном Танчика у 76. минуту.