Izvor: RTS, 15.Jul.2023, 17:04

Олга Даниловић освојила турнир у Бостаду

Српска тенисерка Олга Даниловић освојила је челенџер у Бостаду након тријумфа у финалу турнира над Емом Наваро – 2:1, по сетовима 7:6, 3:6, 6:3.
Финални меч у шведском Бостаду између српске и америчке тенисерке трајао је два и по сата, а Олга Даниловић >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је на крају изашла као победница.

Даниловићева је први сет освојила након велике борбе, а до вођства је дошла после успешно завршеног тај-брејка – 7:4.
У другом сету српска тенисерка је препустила иницијативу противници што је резултирало изгубљеним сетом и изједначењем.
Меч је решен у последњем, трећем сету, а Даниловићева се реванширала Еми Наваро истим резултатом.
На старту трећег сета Српкиња је направила брејк, али је Американка узвратила и смањила на 4:3. У наредном гему Даниловићева је направила нови брејк за 5:3, а затим на свој сервис потврдила победу и освајање пехара.
Српска тенисерка тренутно заузима 94. место на ВТА листи, а ове године је освојила и ИТФ турнир у Мадриду.