Izvor: RTS, 12.Jul.2023, 20:54

Црвена звезда победом против Фенербахчеа освојила турнир у Санкт Петербургу

Фудбалери Црвене звезде освојили су "Пари куп", пошто су победили Фенербахче резултатом 3:1 (2:0) у мечу последњег, трећег кола турнира у Санк Петербургу.
Црвена звезда је тријумфом на турниру у Русији, осим трофеја, освојила и новчану награду од 500.000 >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << евра.
Голове за црвено-беле против турског тима постигли су Питер Олајинка у 20. секунди, Мирко Иванић у 38. и Владимир Лучић у 82. минуту.
Једини стрелац за Фенербахче је био Жоао Педро у 79. минуту.
Црвена звезда је освојила прво место са девет бодова, пошто је претходно савладала Зенит (2:1) и Нефчи (4:0).
Шампион Србије ће наредни припремни меч одиграти 26. јула у Београду против Фјорентине.