Izvor: RTS, 20.Jun.2023, 23:11

Мађарска сигурна против Литваније, Луксембург однео бодове из Зенице

Фудбалери Мађарске савладали су у Будимпешти екипу Литваније 2:0 и тако преузели од Србије прво место на табели Групе Г квалификација за Европско првенство. Кристијано Роналдо голом за победу Португалије на Исланду прославио велики јубилеј. Босна и Херцеговина >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << на свом терену у Зеници поражена од Луксембурга 0:2.
Убедљива игра против Литваније Мађарима је донела другу победу у квалификацијама за Европско првенство наредне године у Немачкој донела је тријумф од 2:0 и прво место на табели.
Мађари су доминирали током 90 минута, упутили чак 28 удараца ка голу противника, од којих су два нашла пут до мреже.
Варга је у 32. минуту донео предност домаћину на "Пушкаш арени", а коначан резултат поставио је Салај у финишу меча.
Мађарска је тако, после ремија Србије у Разграду, преузела прво место у Групи Г са 7 бодова уз бољу гол-разлику од "орлова".
Кристијано Роналдо је на Исланду одиграо свој 200. меч у националном дресу, а јубилеј је крунисао победонсоним поготком у 89. минуту утакмице.
Португалија је тако дошла до четврте победе у исто толико одигранх мечева у квалификацијама и убедљиво је прва у Групи Ј.
У оквиру исте групе, Луксембург је напрвио велико изненађење и као гост савладао Босну и Херцеговину са 2:0.
На "Билином пољу" гости су тријумфовали головима Санчеза у првом и Синанија у другом полувремену.
Велико изненађење приредила је и Молдавија, која је после великог преокрета са 3:2 савладала екипу Пољске.
Гости су на полувремену имали два гола предности, головима Милика и Левандовског, да би у наставку домаћи састав дошао до велике победе погоцима Николаескуа (два) и Бабоглоа.
Белгија је рутински славила у Естонији 3:0, Аустрија је била боља од Шведске 2:0, док је Норвешка, уз два гола Ерлинга Холанда, савладала Кипар са 3:1.