Izvor: RTS, 17.Jun.2023, 23:17

Лукаку спасао Белгију пораза од Аустрије, Португал лако са Босном и Херцеговином

Репрезентације Белгије и Аустрије ремизирале су 1:1 у мечу групе Ф квалификација за Европско првенство. Португал је са 3:0 у Лисабону савладао Босну и Херцеговину у сусрету групе Ј.
Комплетиран је суботњи програм квалификација за Европско првенство >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << мечевима од 20:45 часова. Најинтересантнији је одигран у Бриселу против домаћина Белгије и Аустрије.
Поготком Микаела Грегорича у 21. минуту су Аустријанци дошли до предности на гостујућем терену. Та предност је остала на крају првог полувремена.
Изједначење је донео Ромелу Лукаку у 61. минуту. Бод Белгијанцима мање значи него Аустријанцима, који су прво у групи Ф са седам бодова из три меча.
"Црвени ђаволи" су други са четири бода после два меча, Шведска јена три бода. Естонија и Азербејџан имају по бод.
Португал је на стадиону "Жозе Алваладе" у Лисабону декласирао Босну и Херцегодину 3:0 у мечу групе Ј. Прво име меча био је Бруно Фернандес са два гола и асистенцијом. Прво је наместио гол Бернарду Силви у 44. минуту.
У другом полувремену је Фернандес два пута затресао мрежу - у 77. и 90+3. минуту.
Португалци имају максималан учинак после три меча са девет бодова. Слобвачка је друга са четири бода, по три имају Луксембург, БиХ и Исланд. Последњи је Лихтенштајн без бодова.
Квалификације за Еуро, субота 17.6.2023.