Izvor: RTS, 17.Jun.2023, 00:03

Украјинци преокретом до победе против Македонаца, тријумфи фаворита

Фудбалери Украјине након преокрета савладали су Северну Македонију са 3:2 (0:2) у мечу трећег кола Групе Ц квалификација за Европско првенство. Фаворити забележили победе.
Фудбалери Северне Македоније имали су све после првог полувреме, предност >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << од 2:0, а онда су у другом делу игре и прокоцкали све. Украјинци су успели да изједначе а са играчем више да стигну и до победе.
Македонци су повели у 31. минуту преко Бардија из једанаестерца. Осам минута касније Елмас удвостручује предност домаћина. При овом резултату отишло се на одмор.
Украјина је смањила предност ривала у 62. минуту стрелац је био Забарни. Изједначење гостима донео је Коноплиа пет минута касније.
У 73. минуту домаћин је остао са играчем мање, Муслиу је зарадио други жути картон, а самим тим и црвени. Украјина користи бројчану предност и у 83. минуту долази до преокрета. Победоносни гол постигао је Циганков.
Француска је у оквиру Групе Б као гост савладала Гиблартар са 3:0. Стрелци су били Жиру у трећем минуту, Мбапе у трећој минути надокнаде првог полувремена, а коначан резултат поставио је Муелхи аутуголом у 78. минуту.
У оквиру исте групе Грчка је савладала Ирску са 2:1. Домаћин је повео у 15. минуту, прецизан извођач најстроже казне био је Бакасетас. Ирска је изједначила преко Колинса у 27. Победу Грцима донео је Масурас у 49. минуту.
Енглеска је оправдала улогу фаворита на гостовању на Малти и савладала ривала са 4:0 у мечу трећег кола Групе Ц. У осмом минуту аутогол је постигао Апапа, на 2:0 повисио је Арнолд у 28. Три минута касније Кејн је био прецизан са беле тачке за 3:0. Коначан резултат поставио је Вилсон у 83. минуту из једанаестерца.