Izvor: RTS, 03.Jun.2023, 22:32

Баскеташи Србије у полуфиналу Светског првенства, наредни противник Летонија

Репрезентација Србије у баскету 3x3 пласирала се у полуфинале Светског првенства у Бечу, пошто је са 21:18 савладала домаћу селекцију Аустрије. Србија ће се за пласман у финале борити против Летоније (недеља, 15.40).
Српски баскеташи остварили су и пети >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << тријумф на Светском првенству, а победом против Аустрије 21:18 пласирали су се у полуфинале такмичења.
Противник у борби за финале биће победник селекција Летоније, која је у неизвесном мечу савладала Холандију 19:18.
Полуфинални дуел на програму је у недељу од 15.40.
У првом полуфиналу састаће се Бразил и САД.
Србија је најтрофејнија нација на светским првенствима, пошто је у претходних седам издања освојила пет златних и једну сребрну медаљу.
Баскеташи Србије бране златну медаљу освојену прошле године у Антверпену.