Izvor: RTS, 28.Maj.2023, 21:26

Звезда ремијем са Новим Пазаром прославила титулу

Фудбалери Црвене звезде одиграли су нерешено са Новим Пазаром 2:2 и на свом стадиону са навбијачима прославили освајање шесте узастопне титуле и трећу дуплу круну у серији.
У сјајној атмосфери са препуних трибина прво полувреме је протекло у доста >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << равноправној игри а црвео-бели су имали нешто већу иницијативу и неколико добрих шанси али нису успевали да их реализују.

Током паузе организован je и дефиле Звездиних шампиона, клубова СД Црвена звезда који су у овој сезони освајали трофеје, што је испраћено овацијама са трибина.
А онда је у другом полувремену уследила права голеада уз ватромет и бурне прославе навијача.
Серију је у 53. минуту отворио Гелор Канга поготком сјајним шутом са 15 метара за вођство Звезде од 1:0.
Гости се нису предавали и у 60, минуту долазе до изједначења још бољим шутом Миљана Момчиловића за 1:1.
Само 12. минута касније Звезда поново води са 2:1 када је дефанзивац Стефан Лековић главом послао лопту у мрежу Новог Пазара.
Ипак само два минута касније Нови Пазар успева поготком Слободана Станојловића да изједначи на коначних 2:2.
Резултат овог меча је био свакако у другом плану 21. сусрета у историји два клуба у којој је ово други нерешен резултат, Нови Пазар је до сада слави само једном док су црвено-бели однели 18. победа.
У  последњем мечу шампионата Црвена звезда је тако прославила 34. шампионску титулу.
У преосталим данашњим мечевима ТСЦ је ремијем са Војводином (1:1) обезбедио друго место, Чукарички је са 2:1 победио Раднички 1923 и остао на трећој позицији.
Екипа из Бачке Тополе играће од трећег кола квалификацију за Лигу шампиона, Београђани ће у плеј-оф за Лигу Европе.