Izvor: RTS, 27.Maj.2023, 22:58

Јовић стрелац у победи Фјорентине над Ромом, Интер победио Аталанту

Фудбалери Фјорентине савладали су екипу Роме 2:1 у 37. колу италијанске Серије А. Српски фудбалер Лука Јовић постигао је гол који је тиму из Фиренце донео изједначење.
Фјорентина је убележила 14. тријумф ове сезоне, а Јовић је постигао шести гол за >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << свој тим у Серији А.

Рома је на гостовању у Фиренци повела у 11. минуту голом Ел Шаравија и до краја полувремена није било погодака.
Чинило се да ће гости стићи до нове победе, али је Фјрентина голом Луке Јовића у 85. минуту дошла до изједначења, а три минута касније Џонатан Иконе донео је тријумф домаћој екипи 2:1.
Никола Миленковић и Алекса Терзић ушли су у игру на почетку другог полувремена, док у саставу Роме није било Немање Матића.
Торино је раније на гостовању савладао Специју 4:0.
Један од стрелаца у победи Торина био је Иван Илић који је уписао други погодак у каријери за свој нови тим и постигао трећи гол на мечу против Специје.
Илић је недавно стигао у Торино из Вероне, а на терену против Специје био је до 87. минута, а добио је и жути картон. Вања Милинковић Савић био је на голу Торина током целог меча.
Интер савладао Аталанту  Фудбалери Интера победили су на свом терену Аталанту резултатом 3:2 у претпоследњем колу Серије А.
Ромелу Лукаку је у првом минуту меча постигао водећи гол за Интер, а два минута касније Никола Барела је удвостручио предност домаћих.
Марио Пашалић је у 36. минуту успео да смањи резултат на 2:1.
До краја првог дела игре није било промене резултата, а у наставку меча Лаутаро Мартинез је у 77. минуту постигао трећи гол за Интер.
Коначан резултат утакмице поставио је Андре Онана, голман Интера, аутоголом, 3:2.
У последњем колу Интер игра на гостовању код Торина, док Аталанта дочекује Монцу.