Izvor: RTS, 27.Maj.2023, 22:49

Бенфика шампион Португалије

Фудбалски клуб Бенфика је освојио је титулу шампиона Португалије. Екипа из Лисабона је у утакмици последњег 34. кола на свом терену победила Санта Клару са 3:0.
Бенфика је заузела прво место са 87 бодова, вицепрвак је Порто са два бода мање. Лисабонски >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << тим је освојио 38. шампионску титулу и прву после 2019. године.

Санта Клара је испала из лиге пошто је освојила само 22 бода.
Бенфика је повела у седмом минуту голом Гонсала Рамуша, предност је удвостручио Рафа Силва у 28., а коначан резултат поставио је Алехандро Грималдо из једанаестерца у 60. минуту.
За тим Бенфике наступа и српски фудбалер Михаило Ристић.
Порто има 30, а Спортинг 19 титула шампиона Португалије у фудбалу.