Izvor: RTS, 21.Maj.2023, 23:05

Фудбалери Валенсије надиграли Реал, Атлетико бољи од Осасуне друрго место

Фудбалери Валенсије победили су на свом терену екипу Реала 1:0 у мечу 35. кола шпанске Ла Лиге.
Реал је трећи на табели са 71 бодом, пошто је Атлетико из Мадрида искористио кикс градског ривала и преузео друго место са 72 бода. Валенсија заузима 11.позицију >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << са освојених 40 бодова.
Једини гол на мечу постигао је Дијего Лопес у 33. минуту. Реал је меч завршио са фудбалером мање, пошто је црвени картон у 97. минуту добио Винисијус Жуниор због ударања играча Валенсије Уга Дура.
Навијачи Валенсије су током целог меча на расној основи вређали Винисијуса.
Фудбалери Реала ће у наредном колу на свом терену дочекати Рајо Ваљекано, док Валенсија гостује екипи Мајорке.
Атлетико је у Мадриду победио Осасуну 3:0, док је Еспањол у гостима надиграо Рајо Ваљекано 2:1.