Izvor: RTS, 21.Maj.2023, 20:17

Борусија Дортмунд надиграла Аугсбург и преузела прво место коло пре краја Бундеслиге

Фудбалери Борусије из Дортмунда победили су у гостима екипу Аугсбурга резултатом 3:0 у мечу 33. кола Бундеслиге.
Борусија Дортмунд је овим тријумфом преузела прво место на табели са 70 бодова, док је Бајерн други са 68. Бајерн је на свом терену поражен >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << од Лајпцига 3:1. Аугсбург је 14. на табели Бундеслиге са 34 бода.
Након првог дела игре у коме није било голова Борусија је побела у 59. минуту. Стреалац је био Себастијан Алер. Исти играч удвостручио је предност у 84.
Коначан резултат поставио је Јулијан Брандт у 94. минуту. Аугсбург је меч завршио са фудбалером мање, пошто је Феликс Удуохај искључен у 38. минуту.
Борусија ће у последњем колу на свом терену дочекати Мајнц, док ће Аугсбург играти са Борусијом у Менхенгладбаху.