Izvor: RTS, 21.Maj.2023, 00:10

Барселона после пораза од Сосиједада прославила титулу са навијачима

Фудбалери Барселоне поражени су на домаћем терену од Реал Сосиједада резултатом 2:1 у мечу 35. кола шпанске ЛаЛиге, aли су већ у прошлом колу обезбедили титулу коју су прославили са навијачима.
Барселона је упркос поразу од Сосиједада пред својим >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << навијачима прославила нову титулу коју је обезбедила у прошлом колу победом над Еспањолом 4:2.
Гостима из Сан Себастијана се очигледно играло и били су спремни да ураде све што је потребно за победу, а први постинут је већ у петом минуту и стрелац је био Микел Мерино, на асистенцију Сорлота.
Успео је Реал Сосиједад да дође и до другог поготка, Сорлот сада није био асистент већ стрелац, када је у 71. минуту поставио великих 2:0 за момке из Баскије.
Барселона је смањила на 2:1 у 90. минуту, када је коначан резултат поставио Роберт Левандовски.
Сосиједад има изгледне шансе да се домогне Лиге шампиона.
У осталим мечевима Виљареал је савладао Ђирону 2:1, Билбао је био бољи од Селте Виго истим резултатом, Алмерија је убедљиво савладала Мајорку 3:0, док су Хетафе и Елче ремизирали 1:1.