Izvor: RTS, 20.Maj.2023, 19:47

Реми Ливерпула и Астон Виле

Фудбалери Ливерпула и Астон Виле ремизирали су 1:1 у мечу 37. кола Премијер лиге. Истим резултатом завршена је и утакмица између Вулверхемптона и Евертона.
Ливерпул је себи овим ремијем закомпликовао шансе да се домогне Лиге шампиона наредне сезоне. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << "Редси" у последњем колу зависе од Манчестер јунајтеда и Њукасла (који имају меч мање) којима је довољно да освоје по бод и осигурају треће и четврто место.

"Ђаволи" до краја дочекују Челси и гостују Фуламу, а Њукасл код куће игра са Лестером и иде на мегдан Челсију, док би Ливерпул морао да савлада Саутемптон на страни и да се нада чуду.
Астон Вила могла је до гола већ у 22. минуту али је пенал промашо Оли Воткинс, који је лопту послао поред гола. Али је само пет минута касније, у 27. повела преко Џејкоба Рамзија.
Коди Гакпо је поравнао у 55. минуту, али је његов гол поништен због офсајда након ВАР интервенције.
Чувала је предност све до 89. када је Роберто Фирмино у свом опроштајном мечу на „Енфилду“ поравнао, Ливерпул је потом имао још десетак минута да преокрене - јурио је на гол Емилијана Мартинеса, али није створио ниједну шансу.
Вулвси и Евертон ремизирали су 1:1.
Домаћи су до вођства стигли голом Хванга у 34. минуту, да би Мина изједначење Евертону донео у 99.