Izvor: RTS, 19.Maj.2023, 22:57

Кадиз победом над Ваљадолидом изборио опстанак у Примери

Фудбалери Кадиза савладали су на домаћем терену Ваљадолид 2:0 у утакмици 35. кола која је била директни дерби за опстанак у Примери наредне сезоне.
Домаћа екипа је у дербију који је био "на све или ништа" од првог минута показивала више иницијативе, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << мада су обе екипе играле јак и чврст дерби који је квалитетом и енергијом оправдао улог.
Домаћи су могли до вођства већ у 36. минуту, али је Алкараз лоше извео једанаестерац, па је резултат на полувремену био 0:0.
Репрезентативац Хондураса Чоко Лозано ушао је на почетку другог полувремена и донео додатну енергију која је Кадизу била потребна. Лозано је у 70. минуту упослио Бонгонду који је донео вођство жуто-плавима.
Исти фудбалер је у 76. минуту из пенала поставио коначан резултат на мечу, 2:0 у корист Кадиза.
Кадиз је овом победом обезбедио опстанак у Примери, док је судбина Ваљадолида још неизвесна.