Izvor: RTS, 19.Maj.2023, 22:24

Фрајбург против Волфсбурга вратио шансе за пласман у Лигу шампиона

Фудбалери Фрајбурга савладали су на домаћем терену екипу Волфсбурга 2:0 у оквиру претпоследњег, 33. кола немачке Бундеслиге.
Домаћа екипа је због великог улога на столу, потенцијалног пласмана у лигу шампиона већ од првог минута показивала иницијативу, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << али је имала потешкоћа да дође до гола ривала.
Прво полувреме завршено је без голова, али је упркос томе виђен добар фудбал.
Фрајбург је још јаче напао након 45. минута, што му се касније и исплатило.
Први гол гости су постигли у 71. минуту преко Гунтера ком је асистирао Салај. Само четири минута касније у стрелце уписао Петерсен, поново на асистенцију Салаја.
Исти фудбалер постигао је нови гол у 80. минуту али је он поништен због фаула који је Петерсен начинио.