Izvor: RTS, 14.Maj.2023, 23:34

Барселона победом над Еспањолом стигла до титуле

Фудбалери Барселоне освојили су титулу шампиона Шпаније, пошто су вечерас у гостима савладали екипу Еспањола резултатом 4:2 у утакмици 34. кола шпанске Ла Лиге.
Барселона је била бољи ривал од самог почетка меча. Екипа Ћавија Ернандеза контролисала >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << је игру у првом полувремену, када је и решила питање победника.
Мрежу Еспањола начео је Роберт Левандовски у 11. минуту када се после асистенције Балдеа нашао један на један са Пачеком. Алехандро Балде се и сам уписао у стрелце у 20. минуту на асистенцију Педра.
Свој други гол на мечу постигао је Левандовски у 40. минуту и поставио коначни резултат на полувремену.
Четврти гол на мечу постигао је Жил Кунде у 53. минуту.
Домаћи су од тог тренутка заиграли боље, што је уз опуштање Барселоне Еспањолу донело смањење резултата. У листу стрелаца домаће екипе уписали су се Хави Пуадо у 73. и Жоселу у 92. минуту.
Барселона је обезбедила титулу четири кола пре краја шампионата, пошто се налази на првом месту на табели Ла Лиге са 85 бодова. Реал је други са 14 бодова мање.
Каталонски клуб је стигао до 27. титуле у шпанском првенству, а прве после 2019. године.