Izvor: RTS, 13.Maj.2023, 23:27

Реал сигуран против Хетафеа

Фудбалери Реал Мадрида рутински су савладали Хетафе 1:0 у 34. колу шпанске Ла Лиге.
Мадридски Реал је након пораза од Реал Сосиједада у претходном колу успео да салада тим Хетафеа минималним резултатом.

За Реал нису играли Бензема и Родриго, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << али то није утицало на екипу да једним голом тријумфално заврши меч.
Марко Асенсио је био једини стрелац на утакмици у 70. минуту.
Стефан Митровић и Немања Максимовић одиграли су цео меч за тим Хетафеа.
Реал Мадрид у следећем колу гостује код Валенсије, док Хетафе дочекује Елче.
Виљареал убедљив против Билбаа Фудбалери Виљареала победили су као домаћини Атлетик Билбао 5:1.

Екипа Виљареала стигла је до вођства након гола Алекса Баене у 24.минуту, а Николас Џексон је повисио резултат у 37.
Гол за Атлетик Билбао постигао је Оихан Сансет из пенала у трећем минуту надокнаде првог полувремена.
С резултатом 2:1 у корист Виљареала екупе су отишле на паузу.
У наставку, Џексон је постигао трећи гол за домаће у 50. минуту. Ајтор Паредес је постигао аутогол и практично решио питање победника.
Коначан резултат на мечу поставио је Баена у 90. минуту утакмице.
У наредном колу Виљареал ће гостовати код Ђироне, док ће Атлетик Билбао дочекати Селту из Вига.